দৈনিক ৰাশিফল - ৫ শাওন বৃহস্পতিবাৰ ২২ জুলাই ২০২১

🌞 শ্ৰী শ্ৰী সূৰ্য্যায় পৰম ব্ৰহ্মণে নম:🌞 
 ৫ শাওণ, বৃহস্পতিবাৰ ,ইং ২২ জুলাই,২০২১। 
সূৰ্য্যোদয় ঘ:৪/৫১/৭সূৰ্য্যাস্ত ঘ:৬/৭/১৪

ৰাশি :- ধনু ৰাশি।
তিথি - শুক্লা ত্ৰয়োদশী।ঘ:- ১১/৫৮/৩১ লৈ।
নক্ষত্ৰ : - মুলা।আ:ঘ:- ৩/৫০/৪৭ লৈ।
শুভ সংখ্যা :- ৭/৩
শুভ ৰং :- ৰঙা / হালধীয়া।
আদ্যঋতু হলে - পতিহীনা যোগ।
যাত্ৰা :- দক্ষিণ দিশত নাই ।ঘ:- ১১/১৮/৩১ যোৱাত পশ্চিম দিশত নাই।
 যোগিনী :- দক্ষিণ দিশত ।ঘ:- ১১/১৮/৩১ যোৱাত পশ্চিম দিশত।
মৰণত দোষ:- নাই।
ভক্ষাভক্ষ্য :- বেঙেনা খোৱা নিষেধ । ঘ:- ১১/৫৮/৩২ যোৱাত আমিষ আৰু মাটিমাহ খোৱা নিষেধ।

১. *মেষ ৰাশি*: - মেষ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত উপাৰ্জন বাঢ়িব, যদিও কৰ্মত সজাগ নহলে ক্ষতি হব পাৰে লগতে শৰীৰৰ সামান্য ৰোগ বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

২. *বৃষ ৰাশি*: - বৃষ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত মনত শান্তি বাঢ়িব, ব্যৱসায়ত শুভ হব, লগতে আজি সুখ বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

৩. *মিথুন ৰাশি*: - মিথুন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত মনত আনন্দ বাঢ়িব,যদিও সজাগ নহলে সন্তানৰ কষ্ট হব পাৰে লগতে পাবলগিয়া ধন ঘুৰাই পোৱাৰ সামান্য জতিলতাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

৪. *কৰ্কট ৰাশি*: - কৰ্কত ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত বন্ধু লাভ হব, প্ৰেমত শুভ হব, যদিও সজাগ নহলে কৰ্ম ক্ষেত্ৰত সামান্য জতিলতা বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

৫. *সিংহ ৰাশি*:- সিংহ ৰাশিৰ জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত ভ্ৰমণৰ সুযোগ লাভ কৰিব, যদিও সজাগ নহলে শৰীৰত সামান্য ৰোগ বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগ দেখা যায়া।

৬. *কন্যা ৰাশি*: - কন্যা ৰাশিৰ জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত কৰ্মত নতুন যোগাযোগ হব, কৰ্মত সফল হব, লগতে ভ্ৰমণত সুযোগ লাভ হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

৭. *তুলা ৰাশি*: - তুলা ৰাশি জাতক জাতিকা সকলে আজিৰ দিনটোত মনৰ আশা পূৰণ হব, ধন সন্মান লাভ হব, যদিও সজাগ নহলে ব্যয় বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

৮. *বৃশ্চিক ৰাশি* :- বৃশ্চিক ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত কৰ্মত সজাগ নহলে মিচা অপৱাদ পাৱ পাৰে , মনৰ আশা ভংগ হব পাৰে লগতে মনৰ আশান্তি ভাৱ বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগা দেখা যায়।

৯. *ধনু ৰাশি*: - ধনু ৰাশিৰ জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ মনত দিনটোত কৰ্মত সফল হব, সন্তানৰ সুখ বাঢ়িব, যদিও সজাগ নহলে শৰীৰত সামান্য ৰোগ বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

১০. *মকৰ ৰাশি*: - মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত সম্পত্তি লাভ হব, দ্ৰৱ্য লাভ হব, কৰ্মত সফল হব, লগতে মনত আনন্দ বৃদ্ধি পোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

১১. *কুম্ভ ৰাশি* :- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক জাতিকা সকলৰ আজি দিনটোত ভ্ৰমণত শুভ হব, লগতে শুভ সংবাদ লাভ হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

১২. *মীন ৰাশি* :- মীন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত শুভ সংবাদ লাভ হব, অৰ্থ লাভ হব, যদিও সামান্য ব্যয় বৃদ্ধি হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

"সৰ্বে ভৱন্তু সুখিন: সৰ্বে ভৱন্তু নিৰাময়া:।
সৰ্বে ভদ্ৰানি পশ্যন্তু মা কশ্চিৎ দু:খ ভাগভৱেৎ।। "

আজি দিনটো সকলোৰে সুখী হোৱাৰ কামনাৰে দৈনিক ৰাশি ফল আগবঢ়ালো।

         -: জ্যোতিষী :-

শ্ৰী নয়নজ্যোতি দেৱ শৰ্মা 
-: নৱগ্ৰহ জ্যোতিষালয় :- জালুকবাৰী , গুৱাহাটী -১৪

Pn no -9101096481
Wp no - 9577136205

Comments

সংৰক্ষণাগাৰ

আমাৰ সন্মানীয় লেখিকা সকল

‌ ঊষাৰাণী দেৱী ‌ দেৱশ্ৰী ওজা বৰা ১০০ টা সাধাৰণ জ্ঞান D.U ৰ মেঘনাজনী Free fire PUBG GAME অংক জংক পংক অংকুৰণ শইকীয়া অংকুৰিতা ফুকন অজন্তা তামুলী ফুকন অজয় বৰুৱা অজয় ৰবিদাস অজয় লাজা অঞ্জন আকাশ অঞ্জনা নাথ অঞ্জনা কলিতা অঞ্জনা শইকীয়া অঞ্জুমণি হাজৰিকা অণগল্প অণুগল্প অদিতি তাঁতী অদিতী তাঁতী অনন্ত কুমাৰ ভূঞা অনন্ত কুমাৰ ভুঞা অনন্ত কুমাৰ ভূঞা অনন্ত ৰবিদাস অনাকাংক্ষিত অধ্যায় অনামিকা গোৱালা অনামিকা বৰগোহাঁই অনিতা গগৈ অনিতা গগৈ ৷ অনিল চন্দ্র বনিয়া অনিল চন্দ্ৰ বনিয়া অনিল বৰ্মণ অনিল বৰ্মন অনু পাটনায়ক অনুগল্প অনুজ বৰা অনুতাপ অনুপম কলিতা অনুপম হাতীমূৰীয়া অনুবাদ অনুভৱ অনুভূতি অনুশ্ৰী গোহাঞিবৰুৱা অনুসন্ধান অপূৰ্ব শৰ্মা অবিনাশ বড়া অভিজিত মজুমদাৰ অভিজিত শেনচোৱা অভিজিৎ শেনচোৱা অমৰ নায়ক অমৰজ্যোতি সত্যপ্ৰিয় অমিয়া দেৱী বৰঠাকুৰ অৰুণা চেতিয়া অৰুণিমা ভট্টাচাৰ্য্য অৰূপ বড়ো অৰ্থনীতি অৰ্পিতা সৰকাৰ অলকানন্দা ৰাজবংশী অলকেশ কাকতি অলকেশ খাটনিয়াৰ অল্পনা দলে অংশুমান কলিতা অংশুমান বড়া অংশুমান ভূঞা অংশুমী গগৈ অসম কৃষি বিশ্ববিদ্যালয় অসমৰ কৃষি ইয়াৰ কৰণীয় আৰু ব্ৰেণ্ড এম্বেচাদৰৰ প্ৰাসংগিকতা অসমীয়া ভাষাত চন্দ্ৰবিন্দুৰ ব্যৱহাৰ অসমীয়া ভাষাত শব্দৰ জুতি অসমীয়া ভাষাত সাধাৰণতে কৰা ভুলসমূহ অসমীয়া লোকসংস্কৃতিত লোক উৎসৱ অসমীয়া সাহিত্যৰ চানেকি আৰু মই অসীম বৰা অসীমা ভূঞা আকৰ্ষণৰ সিদ্ধান্ত সফলতাৰ ৰহস্য আকাশ ঘোষ আকাশ দাস আকাশ পাতৰ আকাশী বড়া আগলতি কলা পাত লৰে আগলতি কলা পাত লৰে কি চৰে আঘোণৰ পথাৰত নান্দনিকতাৰ সুবাস আছাদুৰ ৰহমান আজিজুৰ ৰহমান আজিৰ দিনটোৰ বিশেষত্ব আজিৰ দিনৰ বিগ ব্ৰেকিং!! যুৱ প্ৰজন্মৰ মানসিকতা আণুগল্প আত্মজীৱনী আত্মাৰাম কুমাৰ আদিম মানুহৰ সভ্যতা আধৰুৱা প্ৰেম কাহিনী আধ্যাত্মিক আধ্যাত্মিক তত্ত্ব আনন্দ গোৱালা আপোনাৰ যকৃতৰ (লিভাৰ) যত্ন কেনেকৈ ল’ব আব্দুল হাই আব্দুল হানিফ খান আব্দুল হালিম আমাৰ অস্তিত্ব ৰক্ষাত সাহিত্যৰ ভূমিকা আমাৰ উত্তৰ পুৰুষৰ ব্যক্তিগত আৰু সামাজিক গুণসমূহ আমাৰ গাওঁ আমাৰ চহৰ আমাৰ গাঁও আমাৰ চহৰ আৰ আৰ্জু আহমেদ আহিদুল আহিদুল ইচলাম ইতিহাস ইতিহাসৰ পাতত আজিৰ দিনটো ইন্দু দত্ত উজীৰ ইমাম হুচেইন ইমাম হুছেইন ইয়াচমিন খাতুন ইলা পেটেল উজ্জল বৰঠাকুৰ উজ্বল বৰঠাকুৰ উত্তম লইং উৎপল কুমাৰ তাঁতী উৎপল দাস উৎপল মৰাং উদিত নাৰায়ণ ৰবিদাস উন্নয়ন উপন্যাস উপন্যাসিকা উপাসনা কাকতি উপাসনা শৰ্মা উপাসনা শিৱম ঊষামণি শইকীয়া ঊষামনি শইকীয়া ঊষাৰাণী দেৱী ঋকশিখা কাশ্যপ এক মিনিটৰ গল্প একলহ সোণৰ মুদ্ৰা আৰু এখন ঘৰ একশৰীয়া গল্প একাঁজলী বিৰহ এঙাৰৰঙী বাস্তৱৰ এমুঠি ৰঙীণ সপোন এজাক বৰষুণৰ অপেক্ষাত এন হক ( জান) এনে পৰিবৰ্তনে ক্ষতি কৰিব নেকি এনেকৈ নিদিবা অন্তিম বিদায় এনেকৈ নিদিবা মোক অন্তিম বিদায় এমুঠি আৱেগভৰা আবদাৰ এৰি অহাৰ বাটেৰে এৰী শিল্প ঐতিহাসিক দেওপাহাৰ ক'ভিড ১৯ সংক্ৰমণৰ সময় আৰু আমাৰ বাবে শিক্ষণীয় পাঠ ক'লা-গোলাপ কংকন ডেকা কংকনা ডেকা কঙ্কণ শৰ্মা কথা কবিতা কথা কাহিনী কথা গল্প কনমইনা দাস কবিতা কবিতা মোৰ অনুভৱেৰে কবিতা-মোৰ অনুভৱেৰে কবিৰ বকুল কভিড১৯ সংক্ৰমণৰ সময় আৰু আমাৰ বাবে শিক্ষণীয় পাঠ কমল কৰ্মকাৰ কৰবী দাস কৰবী ভূঞা কৰৱী হাজৰিকা কৰুণা ফুকন কলেজীয়া জীৱনৰ অনুভৱ কল্পনা ৰবিদাস কল্পিতা বৰা কস্তুৰী কৌশিক কাকলি কটকী কাকলি বৰ্মন কাকলি শৰ্মা কাকলি শৰ্মা বেজবৰুৱা কাকলি হাজৰিকা কাজল দাস কাজল সাহা কাজি শ্বাহাদত ইছলাম কানন গোস্বামী কানন বৰুৱা কানন শৰ্মা কানাইলাল দাস কাব্যগল্প কাম্বাং কাৰ্বিসকলৰ লোক-সংস্কৃতি কাশ্মিৰী মানকি কাহিনী কিৰণ ওৰাং কিৰণ জয় চাওদাং কিশোৰ কুমাৰ নাথ কিশোৰ হালৈ কুইজ কুইন বৰা কুঞ্জলতা গগৈ কুমাৰ পানতাঁতী কুমুদ ঘোষ কুমুদ বৰা কুলদ্বীপ কাশ্যপ কুঁৱলী স্নাতা নাথ কৃষি কৃষি ভিত্তিক লোক উৎসৱ বাইখো কে. টেৰণ কেৰিয়াৰ কেশৱ চাউ কোকিল শইকীয়া কৌতুক কৌমুদী দেৱী ক্ষীৰোদ নায়ক গল্প গল্পৰ দৰে জীৱন গান্ধী দৰ্শন গামোছাৰ বিষয়ে গায়ত্ৰী দেৱী বৰঠাকুৰ গাৰ্গী শিল্পী গিতুমণি কলিতা গীত গুণাৰাম ৰবিদাস গোপাল কৃষ্ণ বাঢ়ৈ গৌৰাংগিনী নেওগ গৌৰী শইকীয়া গ্ৰন্থ অধ্যয়নৰ আৱশ্যকতা গ্ৰন্থালোচনা গ্ৰাম্য অঞ্চলত পুথিভঁড়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তা ঘনকান্ত কায়স্থ চন্দন দাস চন্দ্ৰজ্যোতি বৰঠাকুৰ চম্পামণি দিহিঙীয়া মহন্ত চয়নিকা কাকতি চয়নিকা বৰুৱা চয়ানিকা কাকতি চানেকিৰ শিশুচ'ৰা চানেকিৰ শিশুচ’ৰা চিকু আৰু ভোলা চিগাৰেট চোৰ চিণ্ময় বৰুৱা চিন্তন চিন্ময় কলিতা চিন্ময় ডেকা চিম্পী দেৱী চীনা সামগ্ৰী বৰ্জনঃ আৱেগ নে বিবেক? চুটিগল্প চুটিগল্পডাঃ প্ৰণৱ চক্ৰৱৰ্তী চুটিছবি চুমি আহোম চুমিন্দ্র চৌধুৰী চুমিন্দ্ৰ চৌধুৰী চুলতান হুছেইন চৈয়দ বিকি চৈয়দা চায়ৰা বেগম ছন্দপতন ছফিক্ উজ জামান ছাইফুদ্দিন আহমেদ ছানিয়া কুমাৰ ছাহনাজ আলম ছৈখোৱা ঘাটৰ বেলি ছৈদুল কুৰেছী জক পাই ‌জংকী বৰুৱা জক্ পাই জঁতুৱাঠাঁচ জনগন আৰু গণতন্ত্ৰ প্ৰসংগত একলম। জনগোষ্ঠীয় সমন্বয় আৰু অসমীয়া জাতীয়তাবাদ জনজাতীয় ৰাভা সকলৰ গীত-মাত জনজাতীয় ৰাভাসকলৰ গীত-মাত জনাৰ্দন তালুকদাৰ জয়ন্ত কুৰ্মি জয়ন্ত ভূঞা জয়শ্রী লাহন জয়শ্ৰী দাস জয়া বড়ি জয়া মণি ডেকা জয়া ৰৌফ জয়িতা চক্রৱর্তী জৰাসন্ধ নগৰ জহিৰুল ইছলাম জাচিংফা গগৈ জাৰ কালি খাবলৈ জিণ্টিমণি নেওগ কাকতি জিতা মনি শৰ্মা জিতু কৈৰী জিতুমণি নাথ জিতেন চেতিয়া জিতেন শৰ্মা জিন্টিমণি নেওগ কাকতি জিন্টিমনি নেওগ কাকতি জিন্টু দাস জিন্টু বনিয়া জিন্তী বড়া জিন্তী বড়া জিন্তী মণি নাথ জিমিৰেখা শৰ্মা জীৱন ৰিজাল্টতকৈ ডাঙৰ নহয় জীৱনত প্ৰথম লেখা প্ৰকাশৰ দিনটো জীৱনৰ গতি জীৱনৰ প্ৰথম লেখা প্ৰকাশৰ দিনটো জীৱনৰ প্ৰথম লেখা প্ৰকাশৰ দিনটো জীৱনৰ প্ৰেৰণা জীৱনৰ সাধু জীৱনী জুতিকা মাহত্ব জুনজুন ডেকা জুনমনি বেগম জুবাইৰ আহমদ লস্কৰ জুৰি দাস জুৰিমণি মুদৈ জুলহাছ আলী আহমেদ জুলি বৰুৱা জোনাক নিবিড় বৰা জোনাকত জিলিকা নিয়ৰ জোনাকী কুর্মি জোলহাছ আলী আহমেদ জ্ক পাই জ্ঞানদ্বীপ বৰুৱা জ্যোতি দাস জ্যোতিপ্ৰসাদ দাস জ্যোতিপ্ৰসাদৰ জয়মতী জ্যোতিৰ্ময় শৰ্মা জ্যোতিষ্মান বৰা জ্যোৎস্না বৰা শইকীয়া জ্যোৎস্না হাজৰিকা টংকেশৰ পাঠৰী টিংকু বৰা টিংকু মনি দত্ত টিংকুমনি দত্ত টিনা মণি দত্ত টিনা মণি দত্ত বৰা টিনা মণি বড়া টিনামণি বড়া টুক্ৰেশ্বৰী দেৱালয় টুৰিস্মিতা সোণোৱাল টোলন তছা ডঃ কুঞ্জলতা গগৈ ডঃ জ্যোতিষ কুমাৰ দেৱ ডঃ মৃদুল চন্দ্ৰ শৰ্মা ডঃ মৃদুল শৰ্মা ড° মৃদুল চন্দ্ৰ শৰ্মা ড০ ত্ৰিদিব গোস্বামী ড০ ৰিমঝিম বৰা ডলী গোস্বামী ডলী নাথ ডলীমণি নাথ ডাঃ প্রণৱ চক্ৰৱৰ্তী ডাঃ প্ৰণৱ চক্ৰৱৰ্তী ডাঃ প্ৰণৱ চক্ৰৱৰ্ত্তী ডাঃ মুকুল শৰ্মা ডাঃপ্ৰণৱ চক্ৰৱৰ্তী ডালিমী কুলাধিপতি ডিম্পল হাজৰিকা ডিম্পামনি পাঠক তন্ময় ৰবিদাস তন্ময় শ্যামল কুৰ্মি তন্ময়ী দাস তপন পায়েং তিমিৰ প্ৰোথিত শিপা তীৰ্থ পিণ্টু বৰা তীৰ্থ পিন্টু বড়া তীৰ্থ পিন্টু বৰা তুমি কিয় এনে কৰিলা তুমি ভাল ল'ৰা তুলসী গছ আৰু ইয়াৰ উপকাৰিতা তুলিকা দাস তৃপ্তি শইকীয়া হাজৰিকা তৃষ্ণা বৰা থানেশ্বৰী কুৰ্মী গঞ্জু দক্ষিণ কামৰূপৰ যাত্রাদল এক মোহনীয় কৃষ্টি দক্ষিণ কামৰূপৰ খেল ধেমালী আৰু অৱসৰ বিনোদন দক্ষিণ কামৰূপৰ চৌতালী নাম এক চমু অৱলোকন দক্ষিণ কামৰূপৰ যাত্রাদল এক মোহনীয় কৃষ্টি দক্ষিণ কামৰূপৰ যাত্ৰাদল এক মোহনীয় কৃষ্টি দক্ষিণ কামৰূপৰ ৰাভা সকলৰ স্ত্ৰী আচাৰ অনুষ্ঠান দক্ষিণ কামৰূপৰ ৰাভাসকলৰ স্ত্ৰী আচাৰ অনুষ্ঠান দক্ষিণ কামৰূপৰ লোক সংস্কৃতি এক চমু অৱলোকন দক্ষিণ কামৰূপৰ লোক-সংস্কৃতিৰ এক অৱলোকন দক্ষিণ কামৰূপৰ লোকসংস্কৃতিৰ এক অৱলোকন দক্ষিণ কামৰূপৰ সুঁৱৰী উচব এক অৱলোকন দৰ্পণ দাৱ দশমী শইকীয়া দাদুমণি বৰা দালচেনিৰ ব্যৱহাৰ আৰু ইয়াৰ গুণাগুণ দিগন্ত কলিতা দিগন্ত দাস দিগন্ত বৈশ্য দিচা গগৈ দিজু নিয়ৰ দিপজ্যোতি বৰদলৈ দিপশিখা ৰাজকোঁৱৰ দিপাংকৰ লাহন দিপান্দীতা চাংমাই দিপালী তচা দিপ্লু শৰ্মা দিব্যজ্যেতি ৰাজখোৱা দিব্যজ্যোতি চাহু দিব্যজ্যোতি ডেকা দিব্যজ্যোতি তাঁতী দিব্যজ্যোতি ৰাজখোৱা দিব্যাংগ দিম্পী ফুকন শ‌ইকীয়া দীক্ষিত গগৈ দীপজ্যোতি বৰদলৈ দীপজ্যোতি বৰা দীপশিখা কলিতা দীপশিখা বৰুৱা দীপশিখা হাজৰিকা দীপা ফুকন দীপা মণ্ডল দীপাংকৰ লাহন দীপাঙ্কৰ লাহন দীপাজ্ঞলী চহৰিয়া দীপাজ্ঞলী চহৰীয়া দীপান্বিতা ডেকা দীপালী তচা দীপাৱলী কুৰ্মি দীপিকা দাস সৰকাৰ দীপ্তি কুমাৰ দুৰ্লভ বৰুৱা দুলাল চন্দ্ৰ দাস দুলাল ৰবিদাস দুলুমণি গগৈ দুলুমণি দেৱী দুলুমণি শৰ্মা দুলুমনি গগৈ দুলুমনি দেৱী দুলুমনি শৰ্মা দুষ্মন্ত দাস দুুুলাল ৰবিদাস দূৰদৰ্শন (টি ভি) দৃষ্টিৰূপা বৰদলৈ দেচডিমনা দাস দেৱজিৎ দাস দেৱযানী সাধনিদাৰ দেৱৰাজ কলিতা দেৱশ্ৰী ওজা বৰা দেৱাল লিখন পোষ্টাৰিং বন্ধ কৰিব পাৰিবনে দেৱাশ্ৰী ওজা বৰা দেৱী পূজা দেৱীপূজা দেশ-বিদেশ দৈনিক ৰাশি ফল দৈনিক ৰাশিফল ধনজিত কলিতা ধনজিৎ কলিতা ধনঞ্জয় ৰায় ধৰ্ম আৰু ইয়াৰ প্ৰয়োজনীয়তা ধাৰাবাহিক ধাৰাবাহিক উপন্যাস ধিৰাজ তালুকদাৰ ধীৰাজ গোস্বামী ধৃতাশ্রী বৰ্মন ধৃতাশ্ৰী বৰ্মন ধোৰোম চুলা বড়ো নবজিত শইকীয়া নবযানী বৰুৱা শইকীয়া নবীন কুৰ্মী নবীন চন্দ্র কুৰ্মী নবীন চন্দ্ৰ কুৰ্মী নমিতা মাৰাৰ নম্ৰতা ওজা নয়ন জ্যোতি দেৱ শৰ্মা নয়ন জ্যোতি শইকীয়া নয়ন মণি ৰাভা নয়নজ্যোতি শৰ্মা নয়নমণি কলিতা নয়নমনি দাস নৱজ্যোতি চেতিয়া নৱজ্যোতি ভৰালী নৱনিতা হাজৰিকা নৱনীতা দত্ত নৱনীতা হাজৰিকা নৱপ্ৰজন্ম বনাম সামাজিক মাধ্যম নৱপ্ৰজন্মৰ বাবে আধ্যাত্মিক শিক্ষাৰ প্ৰয়োজনীয়তা নাং ননী বৰুৱা গগৈ নাজিমুদ্দিন আহমেদ নাটক নামবৰ হাবিৰ চমু ইতিবৃত্ত নাৰায়ণ গোঁড় নাৰায়ণ বৰা নাৰী আৰু প্ৰেম নাৰী তোমাক প্ৰণাম নাৰী বিশেষ নাৰ্চিছাছ কাশ্যপ নাৰ্জী মৌচুম শৰ্মা নিজৰা বৰ্মন ডেকা নিতিশা খাউণ্ড নিবেদিতা ডিম্পল নিবেদিতা তাঁতী বাঢ়ৈ নিবেদিতা পূজাৰী নিবেদিতা হাজৰিকা নিয়ৰ প্ৰভাত কলিতা নিয়ৰ সমীৰ নিয়োগ বাৰ্তা নিৰজ আহমেদ নিৰদা চুড়ী নিৰলা ভৰালী নিলাশ বৰা নিশাশ্ৰী দেৱী নীল প্ৰতিম বৰা নীলপ্ৰতিম বড়া নীলপ্ৰতিম বৰা নীলমনি কলিতা নীলা খামৰ চিঠি নীলাখামৰ চিঠি নীলাভ সৌৰভ নীহাৰিকা শৰ্মা নুনিগছৰ খাদ্য আৰু ঔষধি গুণ নুমলী শৰ্মা নুমলী শৰ্মা নুমলীগড় পিঠালি পুখুৰীৰ ৰহস্য উদঘাটন নুৰ হুছেইন নৃপেন ৰাজোৱাৰ নেত্ৰকমল সন্দিকৈ পংকজ কালিন্দী পংকজ কুমাৰ দাস পংকজ বৰুৱা ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌পংকজ ৰবিদাস পংকিতা কলিতা পংখী মৰাণ পঙ্কজ ৰবিদাস পঙ্কজ সভাপণ্ডিত পদ্মীনি চেৰ পদ্মীনী চেৰ পপী চহৰীয়া পবিত্ৰ বৰগোহাঁই পম্পী কলিতা পম্পী দুৱৰা পম্পী সৰকাৰ পৰশ বৰা পৰশজ্যোতি দাস পৰাগ জ্যোতি ভট্টাচাৰ্য্য পৰাগ প্ৰিয়ম পৰিষ্মিতা তালুকদাৰ পৰিস্মিতা তালুকদাৰ পৰী হাজৰিকা পৰেশ দাস পল্লৱ কুমাৰ পল্লৱ কুমাৰ বৰা পল্লৱী গোস্বামী পাইলছ বা কেঁচুমূৰীয়া ৰোগৰ বিষয়ে জানিবলগীয়া পাণ-তামোল পাৰমিতা বাস্কে শৰ্মা পাৰু মহন্ত পিংকী দেৱী পিংকু দাস পিঙ্কু ৰাজবংশী পিঠালি পুখুৰীৰ সোণৰ কলহ পুজা দত্ত পুতলী কোঁছ পুতলী কোঁছ পুনম কুৰ্মী পুৰ্ণেশ্বৰী বৰুৱা পুলক উপাধ্যায় পুলকেশ বৰুৱা পূজা গোহাঁই পূজা নাথ পূৰবী বৰুৱা পূৰৱী তামুলী বড়া পূৰৱী তালুকদাৰ পূৰৱী বৰুৱা পূৰ্ণিমা বৰঠাকুৰ পূৰ্ণিমা বৰঠাকুৰ বেজবৰা পূৰ্ণিমা বৰা পূৰ্ণিমা বেজবৰা পূৰ্ণিমা হালৈ পূৰ্ণেশ্বৰী বৰুৱা পূৰ্নিমা হালৈ পেপাৰ বয় এটি প্ৰেম কাহিনী প্রবন্ধ প্রহেলিকা কৌশিক প্রেম বৈষ্ণৱ প্ৰকাশ ৰঞ্জন বৰা প্ৰকৃতি-পৰিৱেশ প্ৰজ্ঞা দেৱী ভূঞা প্ৰজ্ঞা প্রিয়া গোস্বামী প্ৰণৱ খাৰজাৰা প্ৰণৱ চক্ৰৱৰ্তী প্ৰণৱ চক্ৰৱৰ্ত্তী প্ৰণৱৰঞ্জন শইকীয়া প্ৰণামিকা দাস প্ৰতিভা কুৰ্ম্মী প্ৰতিভা দাস প্ৰতিভা ফুকন প্ৰতিভা বৰ্মন প্ৰতিম শইকীয়া প্ৰতিষ্ঠা প্ৰিয়দৰ্শিনী প্ৰতীম শইকীয়া প্ৰতুল এচ্ কলিতা প্ৰত্যাশা প্ৰদুন্য দত্ত প্ৰদুম্ন্য দত্ত প্ৰদ্যুম্ন দত্ত প্ৰবন্ধ প্ৰবিন গগৈ প্ৰবিন দত্ত প্ৰবীণ দত্ত প্ৰমিলা বৰ্মন প্ৰৱন্ধ প্ৰশান্ত কুমাৰ দাস প্ৰশান্ত প্ৰিয়ম প্ৰসন্ন বৰুৱা প্ৰহেলিকা কৌশিক প্ৰহ্লাদ জ্যোতি বৰা প্ৰাঞ্জল শৰ্মা প্ৰাৰ্থনা সন্দিকৈ প্ৰিয়ংকা কোঁৱৰ প্ৰিয়ংকা গায়ন প্ৰিয়ংকা চৌধুৰী প্ৰিয়ংকা প্ৰিয়া ভূঞা প্ৰিয়ংকা প্ৰিয়া ভূঞাঁ প্ৰিয়ম খণ্ডাইত প্ৰিয়ম মিৰি প্ৰিয়াক্ষী বড়া প্ৰিয়াংগী বৰুৱা বৰঠাকুৰ প্ৰীতিষ্ণা শইকীয়া দত্ত প্ৰেম এক সুৰৰ গাথা প্ৰেম নে অভিনয় প্ৰেম বৈষ্ণৱ বিহালী প্ৰেৰণা প্ৰেৰণা গগৈ প্ৰেৰণা গোহাঁই ফুলশয্যাৰ নিশা ফেচবুকৰ পৰা ফেচবুকৰ বাকৰিত সাহিত্য চৰ্চা আৰু সম্ভাৱনা বগেজাৰী এক অনুপম লোককৃষ্টি বনজ সম্পদত চহকী নুমলীগড় দেওপাহাৰ বন্দনা মহন্ত বন্দিতা তালুকদাৰ বন্দিতা বেগম ববিতা বৰুৱা ববিতা শইকীয়া ববী দত্ত বম্বেশ্বৰ কুৰ্মী বৰষা কাশ‍্যপ বৰষা ঠাকুৰ বৰষা ডেকা বৰষা বৰা বৰষুণৰ ৰাগী বৰ্ণালী গগৈ বৰ্ণালী পাটগিৰি গোহাঁই বৰ্ণালী বৰগোহাঁই বৰ্ণালী হেমন্ত শ্যাম বৰ্ষা দত্ত বহাগী কৰ্মকাৰ বাণীকান্ত লহকৰ বাৰ্তা বাল্মিকা দত্ত বাঁহতলৰ যখিনী বিকাশ শৰ্মা বিকি নেওগ বিজয় কুৰ্মী বিজয় লক্ষ্মী বৰা বিজিত গগৈ বিজেতা দাস বিজ্ঞান-প্ৰযুক্তিবিদ্যা বিটপী ভূঞা বিটুমনি কোঁচ বিটুমনি কোছঁ বিটুমনি ভূঞা কোছ বিতু বুঢ়াগোঁহাই বিতুল কুৰ্মি বিতোপন চবৰ বিদ্যুৎ গগৈ বিনন্দ চন্দ্ৰ চাৰহ বিনামূলীয়া শিক্ষা ব্যৱস্থা আৰু আমাৰ ভৱিষ্যত বিনামূলীয়া শিক্ষাব্যৱস্থা আৰু আমাৰ ভৱিষ্যত বিনিতা গোস্বামী বিনিতা বৰা বিনীতা বৰা বিনোদ কুৰ্মী বিনোদ চেৰো বিপাশা বৰা বিপ্লৱ ৰবিদাস বিপ্লৱজ্যোতি গোৱালা বিভা মহন্ত বিভাস ভট্টাচাৰ্য বিমল কুমাৰ দাস বিমান তাঁতী বিশাল নায়ক বিশাল বৰা বিশ্ব ব্ৰহ্মাণ্ডৰ ৰহস্য বিশ্বজিত সুত বিশ্বজিৎ দাস বিশ্বজিৎ দুসাদ বিশ্বজিৎ সূত বিষ্ণু পণ্ডিত বিহু ঢোলৰ প্ৰাসংগিকতা বুদ্ধেশ্বৰ মাহালী বেগম-জান বেদান্ত বৈষ্ণৱ পৰমাৰ্থী বেবেৰিবাং বোলছবি ব্ৰহ্মদেৱ গোস্বামী ভগীৰথ গোৱালা ভৰত ৰাজখোৱা ভাগ্যৰাজ গগৈ ভাগ্যশ্ৰী পাছনি ভাগ্যশ্ৰী পাছনী ভাদ মাহৰ ৰঙীন সপোনবোৰ ভাৰতী কলিতা ভাৰতী গগৈ বৰুৱা ভাৰতী চক্ৰৱৰ্তী ভাৰতী নায়ক ভাৰ্গব জ্যোতি দাস ভাৰ্গৱ কুমাৰ নাথ ভাষা শিকণ ভাষাৰ ওজা পণ্ডিত হেমচন্দ্ৰ বৰুৱাৰ অসমীয়া ভাষা সাহিত্যলৈ অৱদান ভাস্কৰ কায়স্থ ভাস্বতী শইকীয়া ভূগোল ভূতৰ কাহিনী ভূপেন শইকীয়া ভেংকট ৰাজোৱাৰ ভোটাতৰা ভ্ৰমণ কাহিনী মই শচীন হবলৈ যোৱাৰ মোৰ অভিজ্ঞতা মঞ্জিত হাজৰিকা মণিষা ডেকা মধুকৃষ্ণা দেউৰী মধুস্মিতা চহৰীয়া মধুস্মিতা ফুকন মনচুমী কলিতা নাথ মনজোস্না হাজৰিকা মনৰ কথা মনৰ কথা প্ৰকাশ মনশ্ৰী হাজৰিকা মনালিছা বৰুৱা মনিষা কিষান মনীষা গগৈ মনীষা শৰ্মা মনোজ উৰাং মফিজুল হক ভূঞা মমতা মণ্ডল মমতা মন্ডল মমী কুর্মি মমী কুৰ্মী ময়ুৰী বাগ ময়ুৰী ৰাজোৱাৰ ময়ুৰী শইকীয়া ময়ূৰী বাগ ময়ূৰী শৰ্মা গোস্বামী মৰমী চাহু মৰমী বৰা মৰমী মুদৈ মহৎ বিচাৰ মহৎ লোকৰ বাণী মহৎলোকৰ বাণী মহানায়ক মহিষাসুৰৰ বধ মহেন শইকীয়া মহেশ মুণ্ডা মা- এটা মমতাময়ী কৰুণ কাহিনী মাজনী চহৰীয়া মাটিৰ হিচাপ মাণিক পাল মাধুৰ্য্য বৰা মানস প্ৰতীম মালী মানসী দেৱী মানিক পাল মানুহৰ সৰ্বোত্তম বন্ধু কিতাপ মানুহে মানুহৰ বাবে মানুহে মানুহৰ বাবে মামণি ডেকা মামনি হাজৰিকা মায়াশ্ৰী ঠাকুৰ মাৰজিয়া আহমেদ মাৰলিন মুণ্ডা মাৰলীন মুণ্ডা মালতী বৰাইক মিংকু ডেকা মিচিং ভাষা মিছিংসকলৰ বসন্ত উৎসৱ পঃৰাগ বা নৰাছিগা বিহু মিছিংসকলৰ বসন্ত উৎসৱ প:ৰাগ বা নৰাছিগা বিহু মিছিংসকলৰ বসন্ত উৎসৱ পঃৰাগ বা নৰাছিগা বিহু মিণ্টু দোলাকাষৰীয়া মিণ্টু হাজৰিকা মিতালী দলৈ মিনাক্ষী বড়া মিনাক্ষী বৰুৱা সূত মিনাক্ষী বৰ্মন মিনু হাজৰিকা মিন্টু দোলাকাষৰীয়া মিন্টু হাজৰিকা মিৰজান আলী মিৰ্জাৰ শ্রীশ্রী নিৰ্জেশ্বৰী থান মীনা পামে গাম মীনা পামেগাম মীনা শৰ্মা মুকুট গোৱালা মুগা শিল্পৰ বিষয়ে (অৰ্থােপাৰ্জ্জনৰ আহিলা) মুন দাস মৃণাল কুমাৰ পাঠক মৃণাল ৰাজবংশী মৃত্যুঞ্জয় কৰ্মকাৰ মৃদুস্মীতা ভাগৱতী মেঘালী দত্ত শইকীয়া মেঘালী বৰুৱা মেডিটেশ্চন মেৰাদুল হুছেইন মেৰী টিগ্গা মেৰী তিগ্গা মৈত্ৰী দাস মো:ইকবাল হুছেইন মোক এখন চোতাল দিয়া মোৰ আদিপাঠৰ বিদ্যালয়খন মোৰ দেউতা মোৰ বিজন বৰ্ড মোৰ মানসপটত মোৰ স্কুলীয়া জীৱনৰ অনুভৱ মোলেন মাহালী মোহন পাঠৰী মৌচম হাজৰিকা যতীন্দ্ৰ নাথ কৃষ্ণদাস যদুমণি গগৈ যদুমনি গগৈ যমুনা বৈশ্য যমুনা বৈশ্য-অণুগল্প যুগল কিশোৰ ৰ্শমা যুগল কিশোৰ শৰ্মা যুগল সন্দিকৈ যুৱ চিন্তা আৰু সাম্প্ৰতিক যোগদামোহন গগৈ যোগল সন্দিকৈ যোগেশ দাস যোগেশ্বৰ লাগাছু যোৰহাট ৰক্ত গংগাৰ পাৰত মোৰ শৈশৱ ৰক্তগংগাৰ পাৰত মোৰ শৈশৱ ৰঙালী বিশেষ ৰচনা ৰজাদিনীয়া পুখুৰী ৰঞ্জনা দত্ত ৰঞ্জু গায়ন ৰঞ্জুমা ৰহমান ৰণ জ্যোতি নাথ ৰতিন্দ্ৰ ৰফিকউদ্দিন ৰফিকুল ইছলাম ৰবি শংকৰ গগৈ ৰবীন তচা ৰবীন মহন্ত ৰবেন্দ্ৰ কুমাৰ দাস ৰমেন চাংমাই ৰশ্মি তামুলী ৰশ্মি বেজবৰুৱা ৰশ্মি ৰেখা মেধি ৰাজ প্ৰীতম ৰাজদ্বীপ শইকীয়া ৰাজনৈতিক ৰাজাঢোল ৰাজু দাস ৰাজুল আহমেদ ৰাজুল তালুকদাৰ ৰাজুল হাজৰিকা ৰাজেন দাস ৰাধাৰাণী বড়ো ৰাভা সকলৰ অনন্য কৃষ্টি দেওধ্বনী ৰাভা সকলৰ অনন্য সংস্কৃতি জাৰীঘোঁৰা ৰাভা সকলৰ অনন্য সংস্কৃতি জাৰীঘোঁৰা আৰু ৰাভাসকলৰ অনন্য সংস্কৃতি জাৰীঘোঁৰা ৰাশিফল ৰাস উৎসৱ-আৰু কৃষ্ণতত্ব ৰাহুল কুৰ্মী ৰাহুল জ্যোতি বৰা ৰাহুল লহকৰ ৰাহুল হাজৰিকা ৰিংকী মণি নাথ ৰিংকু ৰাজোৱাৰ ৰিছি দাস ৰিজু দেৱী ৰিজু মণি দেৱী ৰিজু শইকীয়া বৰদলৈ ৰিজুমণি দেৱী ৰিজুমনি দেৱী ৰিতু মণি কলিতা ৰিতু ৰশ্মি হাজৰিকা ৰিতুপন গোস্বামী ৰিতুপন গোস্বামী ৰিতুল মণি দাস ৰিন্টু কুৰ্মী ৰিমকি চুতীয়া ৰিমজিম দেৱী ৰিয়ানশ্ব কাশ্যপ ৰীতা গোৱালা ৰীতা মণি বৰদলৈ ৰীতামণি বৰদলৈ ৰীতামণি বৰা ৰুক্মা চৌধুৰী ৰুণছেং মহন ৰুণজুন ৰুণু দেবী শৰ্মা ৰুণু দেৱী শৰ্মা ৰুণু শৰ্মা ৰুনিমিতা বৰা ৰুনু দেবী শর্মা ৰুনু দেবী শৰ্মা ৰুনু শর্মা ৰুনু শৰ্মা ৰুবুল আহমেদ ৰুমী কলিতা দত্ত ৰুমী কোৱঁৰ ৰুমী কোঁৱৰ ৰুমী দত্ত কলিতা ৰুহুল আমিন ৰূপজ্যোতি শইকীয়া ৰূপা পেগু ৰূপা শইকীয়া ৰেখা বৰকটকী ৰেচিপি ৰেণু মহন্ত ৰেল যাত্ৰা ৰোহিত তাঁতী লক্ষিমী বৰা শইকীয়া লক্ষী প্ৰসাদ ৰেগন লক্ষীন্দ্ৰ গগৈ লক্ষীৰাম কুৰ্মি লক্ষীৰাম কুৰ্মী লক্ষ্মণ মানকী লক্ষ্মন মানকী লক্ষ্য জিৎ বৰা লক্ষ্য জ্যোতি নাথ লক্ষ্যজিত চহৰীয়া লক্ষ্যজিত বৰা লক্ষ্যজিৎ বৰা লক্ষ্যজিৎ সন্দিকৈ লক্ষ্যজ্যোতি মৰাণ লক্ষ্যদিপ সন্দিকৈ লক্ষ্যব্রত কাশ্যপ লখন বে লভিতা চহৰীয়া ললিতা হাজৰিকা লিজা বেগম লিমাৰিক লুইজা ৰাণী গগৈ লুকুমণি ৰাজকুমাৰী লোকেন্দ্র কুমাৰ দাস লোকেন্দ্ৰ কুমাৰ দাস লোনা দহোতিয়া পাৰিজাত শংকৰজ্যোতি সৎনামী শচীন শচীন কুর্মী শচীন কুৰ্মী শতাব্দী শৰ্মা শশধৰ কলিতা শান্তনু বৰুৱা শিক্ষা শিক্ষাৰ প্ৰয়োজনীয়তা শিখামনি বৰুৱা শিবা মাঝী শিল্পীশিখা শইকীয়া শিৱসাগৰৰ ঐতিহ্যপূৰ্ণ ‘দিখৌ দলং’ শিৱাংগী নায়ক শিৱানী বৰুৱা শিশুৰ মানসিক বিকাশত বহিঃঘটনাৰ প্ৰভাৱ শুক্লেশ্বৰ নাথ শুভাংশী নেওগ শুভেচ্ছাবাণী শেৱালী গড় শৈলৱ ভট্টাচাৰ্য শৈশৱ ৰোমন্থন শৈশৱ ৰোমন্থন আৰম্ভণিৰ সেই দিনবোৰ শৈশৱৰ ৰোমন্থন শ্বৰিফ উদ্দিন শ্যামল বৰা শ্রী কুমাৰ পানতাঁতী শ্রীসুমন্ত নায়ক শ্ৰী নয়ন জ্যোতি দেৱ শৰ্মা শ্ৰুতাৰ্থা ভাগৱতী সংগীতা ডেকা সংগীতা দুলাকাষৰীয়া সংগীতা দোলাকাষৰীয়া সংঘমিত্ৰা লাহন সংঘৰ্ষৰ পৰা সফলতা সচেতনতা বাৰ্তা সঞ্জীত দাস সঞ্জীৱ সাগৰ চৌধুৰী সত্যজিৎ হাজৰিকা সন্ত শিৰোমণি ৰবিদাস দেৱ আৰু গান্ধীজী সন্দিপনি তাছা সন্ধিয়া তাঁতী সন্ধ্যাৰাণী বুঢ়াগোহাঁই সপ্তমী দাস সংবাদ মাধ্যম সবিতা দাস সংবিধান প্ৰনেতা বি আৰ আম্বেদকাৰজী সময়ৰ দাপোনত ঢেকীয়ালৰ প্ৰতিচ্ছবি সময়ৰ দাপোনত ঢেঁকীয়ালৰ প্ৰতিচ্ছবি সমাজবিজ্ঞানী হিচাপে শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ গুৰুজনা সমীৰণ কুমাৰ দাস সম্পাদকীয় সংযুক্তা দত্ত সৰস্বতী পাতৰ সাক্ষাৎকাৰ সাগৰিকা কছাৰী সাথঁৰ সাঁথৰ সাধাৰণ জ্ঞান সাধাৰন জ্ঞান সান্নিধ্য শইকীয়া সাপ এটাই মানুহক কিয় দংশন কৰে সাপ পূজা সাম্প্রতিক লেখা সাম্প্রতীক লেখা সাৰঙ্গ সৰ্বানন্দ নেওঁগ সীম সীমান্ত সীমা নাথ সীমা বৰুৱা সীমা ৰবিদাস সুকন্যা বৰা সুকন্যা সোনা সুগন্ধি পাৰিজাত গছৰ গুণ সুগন্ধিত পাৰিজাত গছৰ গুণ সুতীৰ্থ মাধৱ দত্ত সুদ্বীপ্তা বৰুৱা সুনীল পানিকা সুমন কুৰ্মী সুমন্ত নায়ক সুমিত দাস সুমিত্ৰা দাস সুৰুজ আলী সুৰুজ আলী সুস্মিতা দেৱী সূৰ্যোদয় সূৰ্য্যোদয় সেখ মনিৰুজ জামান সোণালী ৰায় সোনমনি শৰ্মা গোস্বামী সৌৰভ কুমাৰ বৰুৱা সৌৱা যায় চোৱা এগৰাকী অৱসৰীয়া স্কুলীয়া জীৱনৰ অনুভৱ স্তৱক স্বৰাংগী কাশ্যপ স্বস্তিকা শইকীয়া স্বাতী জয়ছোৱাল স্বাস্থ্য স্বেতা ঠাকুৰীয়া হনুমানৰ বৰদান হৰিপ্ৰিয়া নাথ হৰিপ্ৰিয়া বড়া হাইছ উদ্দিন আহমেদ হাইছউদ্দিন আহমেদ হানাঘোঁৰা হাফিজ বায়েজীদ বোস্তামী হাস্যৰস হিমাংশু বৰা হিমাশ্রী বৰা হিমাশ্ৰী বৰা হিয়া দাস হিৰকজ্যোতি কলিতা হিৰণ্য চেতিয়া হিৰণ্য চেতিয়া গগৈ হিৰণ্য ডেকা হিৰণ্যময়ী বৰুৱা হিৰুমা শইকীয়া হীৰামণি শৰ্মা উপমন্যু হীৰামনি শৰ্মা উপমন্যু হুমায়ুন কবিৰ হুমায়ুন কবীৰ হৃদয়ৰ একোনত তুমি হৃদয়ৰঞ্জন চেতিয়া হেমন কুমাৰ চাচনী হেমেন হাজৰিকা হেল্ল' কোনে কৈছে হোমেন গগৈ

যোগাযোগ

Send