২ ডিচেম্বৰ | শুক্ৰবাৰ | দৈনিক ৰাশিফল

0
মেষঃ এজন সাধুৰ আশীৰ্বাদে মানসিক শান্তি দিব। কোনো সহায় অবিহনেও টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰি, মাথোঁ নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস কৰিব লাগিব। আপুনি যি বিশ্বাস কৰে সেয়া হয়তো আপোনাক গোটেই সত্যটো কোৱা নাই। আনক বুজাব পৰা ক্ষমতাই হ’ব পৰা অসুবিধাৰ সমাধানত ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।


বৃষ ৰাশিঃ আপুনি আৱেগিকভাৱে অতি সংবেদনশীল, গতিকে আপোনাক আঘাত দিব পৰা পৰিস্থিতিৰ পৰা আঁতৰি থাকক। পত্নীৰ সৈতে মিলি আজি আপুনি ভৱিষ্যতৰ বাবে আৰ্থিক পৰিকল্পনা কৰিব পাৰিব আৰু এই পৰিকল্পনাও সফল হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। সন্তানৰ সৈতে বন্ধুত্বপূৰ্ণ সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলক। অতীতক এৰি আগন্তুক ভাল সময়বোৰলৈ আগ্ৰহেৰে বাট চাই থাকক।

মিথুন ৰাশিঃ জীৱন সংগীৰ বিষয়ত অপ্ৰয়োজনীয় হস্তক্ষেপ পৰিহাৰ কৰক। আপুনি নিজৰ ব্যৱসায়ত মনোনিৱেশ কৰাটো ভাল। অন্ততঃ হস্তক্ষেপ কৰক, নহ’লে নিৰ্ভৰশীলতা বৃদ্ধি পাব পাৰে। গোটেই দিনটো টকাৰ লগত সংগ্ৰাম কৰিব পাৰে, কিন্তু সন্ধিয়া টকা লাভ কৰিব পাৰে। বেছিভাগ সময়তে ঘৰৰ কামত ব্যস্ত থাকিব। অলপ বেছিকৈ চেষ্টা কৰক। ভাগ্যই আজি আপোনাক নিশ্চয় অনুকূল কৰিব, কাৰণ আজি আপোনাৰ দিন।


কৰ্কট ৰাশিঃ আজি আপুনি শক্তিৰে ভৰপূৰ হ’ব- যিয়েই নকৰক কিয়, সাধাৰণতে লোৱা সময়ৰ আধাতে পাৰিব। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্য অসুস্থ হোৱাৰ বাবে আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে, যদিও এই সময়ত আপুনি ধনতকৈ তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বেছি চিন্তা কৰা উচিত। বন্ধু-বান্ধৱ আৰু আত্মীয়ৰ সৈতে মজা কৰিব। ৰোমাঞ্চৰ ক্ষেত্ৰত এই দিনটো এক ৰোমাঞ্চকৰ দিন।

সিংহ ৰাশিঃআপুনি নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰি যিমান পাৰি সোনকালে ভয়ৰ পৰা মুক্ত হ’ব লাগিব, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে আৰু সুস্বাস্থ্য উপভোগ কৰাৰ পৰা বঞ্চিত হ’ব পাৰে। হঠাৎ লাভ বা জল্পনা-কল্পনাই অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি শক্তিশালী কৰিব। আত্মীয়ৰ ওচৰলৈ চমুকৈ ভ্ৰমণ কৰাটো আপোনাৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ দিনটোত শান্তিদায়ক আৰু জিৰণিদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।


কন্যা ৰাশিঃসেই কামবোৰত নিজৰ চিন্তা আৰু শক্তি ৰাখক, যাৰ জৰিয়তে আপোনাৰ সপোনবোৰে বাস্তৱৰ ৰূপ ল’ব পাৰে। কেৱল কাল্পনিক কেচৰল বনাই একোৱেই সম্ভৱ নহয়। আপোনাৰ এতিয়ালৈকে সমস্যাটো হ’ল আপুনি চেষ্টা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে কেৱল ইচ্ছা কৰে। অভাৱনীয়ভাৱে খৰচ বৃদ্ধিয়ে আপোনাৰ মনৰ শান্তি বিঘ্নিত কৰিব।

তুলা ৰাশিঃ প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহযোগিতাই আপোনাৰ উৎসাহ দুগুণ কৰিব। আগতে আপুনি বহুত টকা খৰচ কৰিছে, যাৰ পৰিণতি আজি আপুনি সহ্য কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। আজি আপোনাক টকাৰ প্ৰয়োজন হব কিন্তু পাব নোৱাৰিব। আৱেগিক সহায়ৰ প্ৰয়োজন হোৱাসকলে দেখিব যে প্ৰাচীনসকলে সহায় কৰিবলৈ খোজ দিছে।


বৃশ্চিক ৰাশিঃ আজিৰ দিনটো হ’ব মজা আৰু আনন্দৰে ভৰা দিন – কিয়নো আপুনি জীৱনটোক সম্পূৰ্ণৰূপে জীয়াই থাকিব। আজি কোনো ঘনিষ্ঠ আত্মীয়ৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত ভাল কাম কৰিব পাৰিব, যিয়ে আপোনাক আৰ্থিক সুবিধাও দিব।

ধনু ৰাশিঃ দীৰ্ঘদিন ধৰি অনুভৱ কৰি অহা ভাগৰ আৰু মানসিক চাপৰ পৰা আপুনি সকাহ পাব। এই সমস্যাবোৰৰ পৰা স্থায়ী সকাহ পাবলৈ জীৱনশৈলীৰ পৰিৱৰ্তন কৰাৰ উপযুক্ত সময়। দিনটোৰ আৰম্ভণিতে আজি আপুনি কিছু আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যিয়ে গোটেই দিনটো নষ্ট কৰিব পাৰে।

 
মকৰ ৰাশিঃ জীৱনৰ উত্তম কথাবোৰ অনুভৱ কৰিবলৈ হৃদয় আৰু মনৰ দুৱাৰ খুলিব। চিন্তা এৰি দিয়াটোৱেই ইয়াৰ দিশত প্ৰথম পদক্ষেপ। আপুনি জীৱনত টকাৰ গুৰুত্ব বুজি নাপায় কিন্তু আজি আপুনি টকাৰ গুৰুত্ব বুজিব পাৰিব কাৰণ আজি আপোনাক বহুত টকাৰ প্ৰয়োজন হব কিন্তু আপোনাৰ হাতত পৰ্যাপ্ত ধন নাথাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে কিছু জিৰণি লোৱা মুহূৰ্ত কটাওক। ৰোমাঞ্চৰ ক্ষেত্ৰত দিনটো বৰ ভাল নহয়, কিয়নো আজি আপুনি প্ৰকৃত প্ৰেম বিচাৰি নাপাব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশিঃ জীৱনৰ উত্তম কথাবোৰ অনুভৱ কৰিবলৈ হৃদয় আৰু মনৰ দুৱাৰ খুলিব। চিন্তা এৰি দিয়াটোৱেই ইয়াৰ দিশত প্ৰথম পদক্ষেপ। ভ্ৰমণে আপোনাক ভাগৰ আৰু মানসিক চাপ দিব – কিন্তু আৰ্থিকভাৱে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সন্ধিয়াটো ধেমালি আৰু হাঁহি-ধেমালিত কটাব। হঠাৎ কিবা এটা সুখদায়ক বাৰ্তাই আপোনাক টোপনিতে দিব মধুৰ সপোন।

Post a Comment

0Comments

নমস্কাৰ স্বাগতম জনাইছোঁ আপোনাক । লেখাটো বা সংখ্যাটো পঢ়ি কেনেকুৱা পাইছে তলত কমেন্ট বক্সত লিখি আমাক জনাবলৈ নাপাহৰিব । লগতে লেখাটোৰ তলত দিয়া হোৱাটচএপ, ফেচবুক বুটামত টিপি লেখাটো আপোনাৰ শুভাংকাশী সকলৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰি দিব । ধন্যবাদ

Post a Comment (0)