Free fire অনলাইন গেমে বিদ্যাৰ্থী সকলৰ ওপৰত কি প্ৰভাৱ বিস্তাৰ কৰিছে (খণ্ড-০১)

যিদৰে PUBG গেমৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ অত্যাধিক নৱপ্ৰজন্মক কৰিছিল সেই একেই দৰে Free Fire গেমটোৰ প্ৰতিও নৱপ্ৰজন্ম আকৰ্ষিত ৷ লকডাউনৰ সময়ত এই গেমকে ৰাতি দিনে খেলিবলৈ লৈছে কভিড ৰ ফলত বিদ্যালয়,মহাবিদ্যালয় আদি বন্ধ হৈ থকাত ছাত্ৰছাত্ৰী সকলে আৰু বেছি সময় পাইছে ৷ বেগৰ কিতাপ বেগতে আছে ৷ কিছুমানে তো নিজৰ শ্ৰেণী আৰু ৰোল নং আদি পাহৰিয়েই গ'ল ৷কেবল  মাথোঁ Fee Fire আৰু Free Fire 

Free fire কিদৰে নৱপ্ৰজন্মৰ জীৱনত প্ৰভাৱ বিস্তাৰ কৰিবলৈ লৈছে ইয়াৰ উদাহৰণ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই ৷

এই গেম খেলা সকলে নিজকে বৰবাদ কৰাৰ লগতে নিজৰ ওচৰেপাঁজৰে থকা লোক সকলকো বৰবাদ কৰিছে ৷ 

PUBG ৰ দৰে Free fire গেমতো বলিয়া হৈ মাত্ৰ আঠবছৰীয়া শিশু এটাও আত্মহত্যা কৰিছে ৷

এই Free fire গেম নৱপ্ৰজন্মই ইমান বেছি খেলিবলৈ ধৰিছে যে দিনৰাতি কোনো চিন নাই ২৪ ঘণ্টাৰ বেছিভাগ সময়ে বন্ধ কোঠাৰ ভিতৰত গেম খেলি সময় নষ্ট কৰিছে ৷ অবিভাৱকে খাবলৈ মাতিলে বৰকৈ খং স্বভাৱ দেখোৱাই ৷ গেমত ইমান মগ্ন যে ওচৰেপাঁজৰে ঘটি থকা ঘটনাও গম নাপায় অনলাইন গেমাৰ সকলে ৷ পুত্ৰ আৰু অবিভাৱকৰ মাজত এক দুৰত্বৰ সৃষ্টি হবলৈ আৰম্ভ হৈছে যাৰ ফলাফল অতি ভয়ংকৰ হব পাৰে ৷ গেম খেলি খেলি নিজৰ ব্যৱহাৰত হিংস্ৰ ভাৱ দেখােৱাইছে শিশু আৰু নৱযুৱক সকলে ৷

                আগলৈ

📝দুলাল ৰবিদাস

Comments

সংৰক্ষণাগাৰ

আমাৰ সন্মানীয় লেখিকা সকল

যোগাযোগ

Send